V sezóně 2026/2027 se v Krajské lize mužů Moravskoslezského kraje opět představí 9 týmů
Ve středu 24.6.2026 se uskutečnil pravidelný předsezonní aktiv klubů Krajské hokejové ligy v sídle hokejového svazu v Ostravě. Do Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje podalo přihlášku celkem 9 týmů (Studénka, Český Těšín, Bohumín, Uničov, Horní Benešov, Frýdek-Místek "B", Rožnov p. Radhoštěm Černí Vlci, Krnov a loňský vítěz Orlová).