STU–KRN 7:0 – První domácí zápas sezony vítězný, Studénka přejela Krnov
Zveřejněno: 20.10.2024, Autor: Redakce

Hráči Studénky se konečně dočkali prvního utkání na domácím ledě, a ten byl po zásluze obdarován třemi body a čistým kontem brankáře Jana Baldika. Na branku se nečekalo příliš dlouho a již ve třetí minutě se prosadila produktivní dvojice Petr Slovák - Martin Havránek, když prvně jmenovaný dostal puk za Haničáka v bráně Krnova. Na další branku si museli diváci počkat až do závěru první sirény, když byl v přesilovce přesný Ondřej Lyčka, který od modré propálil co mu stálo v cestě 2:0. Druhé dějství, i když padla jediná branka a ta padla hned v první minutě z hole Filipa Holanika nebylo o zajímavé šance nouze i díky častým vylučováním. V poslední třetině se opět rozjel brankostroj, když domácí lišáci v rozmezí dvou minut nasázeli Krnovu tři góly a bylo o vítězi rozhodnuto. Kanonádu zahájil díky přesilové hře v čase 46:31 svou druhou brankou večera Filip Holanik, a za minutu i Martin Žídek. Na 6:0 zvýšil Petr Orszulik ve spolupráci s obránci Černínem a Novákem, a aby toho nebylo málo tak na konečných 7:0 a účet zápasu uzavřel Robin Gola. Výhrou se hráči ze Studénky posunuli na druhé místo v tabulce.

V dalším zápase se hráči Studénky vydají do Rožnova pod Radhoštěm, který je překvapivým lídrem soutěže a neztratil zatím ani bod. Utkání proběhne v sobotu 26.10. od 17:00 hodin.

Obsáhlou fotogalerii ze zápasu naleznete zde

HC STUDÉNKA – HK KRNOV 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Slovák (Martin Havránek), 20. Lyčka (Orszulik), 21. F. Holanik (Černín), 47. F. Holanik (Lyčka), 48. Žídek (F. Holanik, Zuber), 49. Orszulik (Černín, Novák), 58. Gola (Marek Havránek).
Vyloučení: 4:6 Využití: 2:0 Rozhodčí: Onderka  – Kojda, Kotliar. Diváci: 210. Průběh utkání: 7:0.

HC Studénka: Baldik (Nikel) – Janečka, Trubka, Lyčka, Černín, Novák, Gola – Skřipčák, Orszulik,  Uhlár, Marek Havránek, Čáň, Slovák, Martin Havránek, Zuber, F. Holanik, od. 41. Žídek. Trenér: Leksovský.

HK Krnov:  Haničák (Vítek) – Slavík, Dohnal, Chmiel, Fědor, Hon, Michalčík – Římský, Michálek, Havlíček, Kostovský, Hudečka, Tatarčík, Kubík, Foltyn, Vojkůvka, Haničák. Trenér: Galvas.