V této rubrice bychom Vám chtěli postupně představit některé úspěšné mladé odchovance HC Studénka.
Tím druhým bude?

Jakub Klimek
Ročník narození: 2004
Mateřský klub: HC Studénka
Současný klub: HC Oceláři Třinec
Soutěž: extraliga dorostu

Ahoj Kubo, jak vzpomínáš na roky strávené ve Studénce?

Jako malý jsem zkoušel různé sporty, ale nakonec mě hned od začátku chytil hokej. Začínal jsem jako obránce, ale věděl jsem, že chci jít do brány. Díky Vám, jsem si to mohl vyzkoušet a nelituji toho. Trenéři ve Studénce nám všem v začátcích hodně pomáhali, ale hlavně, aby nás to bavilo a rádi se vraceli na tréninky.

Já osobně si tě pamatuji v trochu komické situace, kdy jsi přijel k mamce ta ti zvedla helmu a dala ti napít a ty jsi vždy řekl: "še du napít a du chytat" tohle dle mého vystihuje i tvůj přístup k hokeji - zarputilost.

Hned jak jsem oblékl velké betony, s kterými se nedalo ani chodit, jsem věděl, že chci stát v té brance a nechat na sebe střílet góly. Začínal jsem bruslit ve 4 letech a nelituji času stráveného na zimáku.

Tvojí doménou byla zarputilost a především neochota dostávat góly, je to stále tak?

Každého hráče naštve, že nedá prázdnou bránu a to má i brankář, když pustí gól. Každý gól naštve, v hlavně si promítáte, co jste měl udělat jinak, ale pak se musíte otřepat a chytat s chladnou hlavou.

V současné době chytáš stabilně v extralize dorostu za Třinec a současně jezdíš i na srazy VTM, jak daleko by,jsi chtěl v hokeji dojít?

V Třinci máme dobrou partu lidí. Jsem rád, že jsem součástí týmu. Můj sen je, si zahrát za Áčko v Třinci, reprezentovat naši zemi, ale zároveň i zahrát si v NHL. To je sen asi každého hokejisty. Cesta je dlouhá trnitá a nepovede se každému. U VTM jsem byl od začátku, tj. 3 roky, nyní se budu prát o reprezentaci U16.

Máš nějakého oblíbeného brankáře?

Můj nejoblíbenější brankář je Marc Andre Flery a z českých brankářů je Pavel Francouz. Měl jsem ale možnost poznat i Petra Mrázka a Patrika Bartošáka, s kterými jsem trénoval na kempu a i tito jsou výborní brankáři. A nemůžu opomenout, že jsem měl i možnost zatrénovat si s Jaromírem Jágrem, což samo o sobě je velký zážitek.

Děkuji za rozhovor.
M. Kotas

12. 3. 2020

Vláda ČR dnes vyhlásila nouzový stav v zemi z důvodu obav z dalšího šíření nového typu Coronaviru. Výkonný výbor ČSLH reagoval tím, že všechny jím řízené mládežnické soutěže – juniorské, mládežnické i žákovské – jsou s okamžitou platností ukončeny. Vyjádřil politování nad tím, že přijaté kroky poznamenají závěrečnou část soutěží, které jsou pro kluby, hráče i fanoušky vyvrcholením celoroční práce a sezóny. Jednoznačnou prioritou je ovšem ochrana zdraví všech účastníků utkání, zvlášť v případě nezletilých osob.

HC Studénka s okamžitou platností ruší všechny tréninky až do konce sezóny.

Letní příprava začne dle plánu:

- pro ročníky 2006 - 2014 v pondělí 4. 5. 2020

- pro ročníky 2015 a mladší v pondělí 11. 5. 2020