Zimní stadión ve Studénce byl budován mnoho let. Výstavba probíhala na etapy. Poslední úpravy byly provedeny v roce 1999, kdy byl jako sportovní komplex zkolaudován. Nachází se v centru města na ulici Budovatelská. Nyní slouží jako sportoviště pro širokou veřejnost a pro místní hokejový klub. Sezóna je zpravidla od srpna do konce měsíce března následujícího roku. Po tuto dobu se na ledové ploše vystřídá řada amatérských družstev a o víkendu jsou organizována bruslení veřejnosti.

Informace o stadionu:

Adresa: Budovatelská 770, 742 13 Studénka
Zahájení provozu: 1972
Zastřešení: 1981
Kapacita: 3 300 míst, z toho 420 míst k sezení
Souřadnice pro GPS: GPS: 49°42'42.023"N, 18°3'13.165"E mapa
Telefon: +420 774 700 980

Jak na zimák:
Busem MHD od nádraží (st. Jesle) do stanice Ul. Budovatelská (čtvrtá zastávka). Nejbližší vlaková zastávka je stanice Studénka - město, která leží na trati Studénka - Bílovec a je z ní vidět stadion. Pěšky se z ní dáte do kopce po ulici Sjednocení a na čtvrté křižovatce zahnete doleva na ulici Budovatelská. Po ní rovně a přijdete ke stadionu. Cesta trvá cca 10-15 minut.

Rozdělení sektorů:
Sektor hostí je za brankou, hned vedle hostující střídačky. Domácí kotel je hned vedle nad hostující trestnou lavicí. Sektory jsou odděleny zábradlím a při rizikových zápasech hlídkují policisté a je zvýšený počet pořadatelského sboru.

Vstupné: 50 Kč dospělí, děti (do 15 let *), ZTP+ doprovod  zdarma

Domácím stánkem pro tým: HC Studénka - Krajská liga mužů

JEDNORÁZOVÉ VSTUPENKY – PRODEJ NA MÍSTĚ:
Dospělí:       50,-
Děti (do 15 let *), ZTP+ doprovod  zdarma
* klub si vyhrazuje právo pro možnost vyžádání občanského průkazu v případě potřeby
* děti do 120 cm mají nadále vstup ZDARMA

JEDNORÁZOVÉ VSTUPENKY – PRODEJ ONLINE
Dospělí:         45,-
Děti (do 15 let *), ZTP+ doprovod             zdarma
* děti do 120 cm mají nadále vstup ZDARMA

Různé:

Vlastník stadionu: Město Studénka

Provozovatel stadionu: SAK Studénka, příspěvková organizace

Telefon: (+420) 737 076 447, (+420) 774 700 980

Web: www.sak-studenka.cz

Správce stadionu: Ondřej Stanek

Rozměr hřiště: 59 x 29 m.

Veřejné bruslení: ANO, 30/20 Kč, SO a NE  rozpis zde

Broušení bruslí: ANO, 50 Kč

Půjčovna bruslí: ANO, 50 Kč

Popis stadionu:
Na tribuny jsou dva vchody, otevřen bývá většinou jen jeden. Pokud však přijede velká skupina fanoušků hostí, otvírá se pro ně samostatný vchod. Na stadionu jsou dva bufety. Dále je v prostorách stadionu Sportovní centrum (fitcentrum, bazén, sauna, vířivá vana, bowling, ubytování), 30 m od zimního stadionu se nachází restaurace a pizzerie Sport.

Historie stadionu:
Zastřešen v roce 1981, rekonstrukce proběhla v roce 1999. Plexiskla instalována v létě 2002. Střešní konstrukce, byla původně určena pro jiný zimní stadion, ale po pěti letech a přistavění několika nosných pilířů však byla použita ve Studénce.