V této rubrice bychom Vám chtěli postupně představit některé úspěšné mladé odchovance HC Studénka.
Tím prvním bude?

Jan Anlauf
Ročník narození: 2001
Mateřský klub: HC Studénka
Současný klub: HC RT TORAX Poruba
Soutěž: extraliga juniorů

Hokejovou přípravkou HC Studénka prošel v letech 2006 – 2008.

Ahoj Honzo, jak vzpomínáš na roky strávené ve Studénce?

Byly to krásné chvíle mého dětství, na které rád vzpomínám. Ve Studénce jsem začínal už od 5-ti let, kdy mě k hokeji přivedl táta. Taky tam byla výborná parta i díky skvělým trenérům (p. Kotas, p. Kaňovský, p. Kučera, p. Škrobánek a p. Lipnický), kteří mi v mých začátcích předali strašně moc zkušeností a hlavně zápal do hry.

Postoupili jste i díky trenérské výměně po trenéru Suchánkovi nastoupili trenéři Bahník a Sršeň, kteří Vás letos vytáhli až do extraligy juniorů, jak vnímáš tuto změnu?

Pro mě osobně to byla příjemná změna, protože se změnily tréninkové jednotky, herní pojetí
a hlavně nás stmelili jako tým pro další zápasy. Proto jsme se i díky trenérům udrželi i v horních patrech tabulky a tím postoupili do extraligy.

V minulých ročnících extraligy dorostu jsi hrál vždy klíčovou roli v týmu, především při záchraně, v současnosti to již tak není, cítíš to také tak?

Ano cítím, v poslední sezoně se mi moc nedařilo a proto jsem nedostával tolik prostoru na ledě, hlavně u klíčových momentů jako jsou přesilové hry a oslabení, tuto sezonu bych to chtěl změnit a opět patřit ke klíčovým hráčům v týmu.

V této sezóně budeš hrát extraligu juniorů v Porubě, přijal bys nabídku třeba na střídavý start do mužů ve Studénce?

Ano, určitě. Byla by to pro mě další zkušenost a kdybych dostal šanci a důvěru trenérů, tak by mě to určitě posunulo zase o nějaký stupínek nahoru.

Máš nějakého oblíbeného hráče?

Ano, vzhlížím ke kapitánovi tučňáků - Sidney Crosby.

Děkuji za rozhovor.
M. Kotas

LETNÍ PŘÍPRAVA MUŽI (KVĚTEN, ČERVEN)
Zahajovací trénink proběhne ve čtvrtek 9. 5. 2019 od 18.00 hodin na ZS. Další podrobnosti ZDE