Hokejisté Studénky ve čtvrtfinále nestačili na Karvinou
Zveřejněno: 29.02.2024, Autor: Redakce

Hokejisté Studénky vstoupili do čtvrtfinále play off krajské ligy. První utkání venku s Karvinou prohráli 2:3. Ve středu byla na programu domácí odveta. Ve vyrovnaném zápase opět padla o gól, tentokrát 5:6. Hokejistům Studénky tak skončila sezóna už ve čtvrtfinále.
Ve čtvrtfinále play off krajské ligy narazili hokejisté Studénky na ambiciózní celek Karviné. Po první venkovní prohře 2:3 byli doma rozhodnuti soupeře porazit a vynutit si třetí utkání. To se bohužel nepodařilo, Po obrovské střelecké bitvě ale nakonec Studénka podlehla Karviné i doma, opět o gól - 5:6. Tak jako v loňské sezóně, končí učinkování hokejistů Studénky už ve čtvrtfinále.
Miroslav Pokorný, asistent trenéra HC Studénka:“ Karviná už se na začátku sezóny rýsovala jako soupeř, který mám nový tým, že už to není Karviná z těch předešlých sezón, kdy končila vždy na chvostu tabulky. Je tam spousta zajímavých a zvučných jmen, jestli to je brankář Daňo, nebo na střídačce Aleš Flašar, Jan Kaňa, který hrával čtyři roky zpátky za Vítkovice. Takže to je tým, který není jednoduchý, ale my jsme s nimi odehráli velmi dobré utkání. My jsme dva zápasy vlastně vyhráli, jeden jsme s nimi remizovali, v playoff jsme prohráli vždy o gól, měli jsme spoustu šancí, ale neproměnili jsme je, prohráli jsme v prvním zápase 2:3. Každopádně soupeř je hratelný. Vzhledem k tomu, že jsme vyhlásili už dopředu nějaké to omlazení kádru a nějaké změny, které vycházely z toho, co nás čekalo před sezonou, tak jsme si dali cíl, skončit do 4. místa. Myslím si, že vzhledem k tomu a vzhledem k tomu, jaké nás potkávaly zdravotní problémy, tak jsme skončili na pátém místě, uteklo nám to o bod. Nechci říct, že jsme nesplnili cíl, litujeme jenom toho, že jsme ve dvou domácích zápasech v základní části ztratili body, byly to utkání s Frýdkem-Místkem a s Rožnovem. Nebýt těch dvou zápasů, a možná ještě venkovního zápasu v Karviné, tak jsme pošilhávali i po druhé příčce. Takže z mého pohledu ta základní část byla hodně dobrá.”

HC Studénka – HK BANÍK Karviná 5:6 (1:0, 1:3, 3:3) - konečný stav série 0:2
Branky a nahrávky: 4. Čáň (Tatarčík, Kučera), 34. Pokorný (Novák), 41. Uhlár (Jedlička), 43. Čáň (Holanik), 45. Novák (Tatarčík) – 29. Smuž (Diviš), 38. Rosůlek (Voznica), 39. Diviš (Smuž, Putniorz), 49. Ovčaří (Voznica, Rosůlek), 51. Ovčaří (Rosůlek), 56. Kalus (Káňa).
Vyloučení: 6:6  Bez využití. Střely na branku: 34:43  Rozhodčí: Michal Novák, Šimon Mikler – Tomáš Raszka, Lukáš Puczok. Diváci: 247. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:6.

HC Studénka: J. Dobečka (F. Juříček) – L. Janečka, M. Holanik, R. Gola, M. Novák, V. Kovář, O. Bolek, J. Jedlička – V. Kučera, A. Uhlár, M. Pokorný, O. Tatarčík, D. Čáň, D. Konečný, M. Žídek, V. Zuber. Trenér: Leksovský.

HK Baník Karviná: M. Daňa (K. Pavlíček) – P. Vrána, D. Niedoba, M. Hladil, V. Patrman, M. Kalus, J. Růžička, J. Ovčaří – V. Chomič, A. Procházka, J. Káňa, L. Rosůlek, D. Smuž, J. Putniorz, P. Krul, J. Diviš, J. Voznica, D. Mendlík. Trenér: Flašar.